سامانه حابار

نکاتی که قبل از اسباب کشی باید بدانیم

شاید اثاث کشی انقدر سخت و دلهره آور است که یادمان می رود با برنامه ریزی دقیق همه چیز را درست و منظم انجام دهیم از پیدا کردن خانه جدید گرفته تا تسویه حساب کامل خانه و پیدا کردن یک اتوبار خوب جهت حمل اثاثیه منزل یکی از مشکلات حمل اثاثیه منزل می باشد .

مراقب وسایل ریز باشید

بعد از اینکه قرار است , به خانه جدید اثاث کشی کنید و قرار داد بستید یا خانه خریدید . موارد زیر را رعایت کنید .

حمل خرده ریز مثل مدارک و طلا و جواهرات را خودتان انجام دهید هرگر نگذارید مدارک و طلا و عتیقه جات در کمد و یا لای مبل و… بماند . اگر چنانچه روی اسپکر و یا تلویزیون فلش مموری وجود دارد حتما آن را خارج کنید و خودتان ببرید .

اگر وسایل منزل را خودتان بسته بندی می کنید به صورت اصولی بسته کنید . به طوری که تا مقصد سالم برسد تا بعدا بین اتوبار و شما اختلافی نباشد . چنانچه خودم سالهاست با مشتری ها سر و کار دارم دیده شده با ما تماس می گیرند . و می گویند فلان اتوبار وسایل ما را شکسته یا کنترل تلویزیون من گم شده است یا فلش مموری من پشت تلویزیون بوده ولی بعد اثاث کشی دیدیم که وجود ندارد باید چه کار باید بکنیم.

هدف از این نوشته کم کردن اختلاف و سوء تفاهم ها هست که بین اتوبار و مشتری اتفاق می افتد چه مشتری ما باشید چه از اتوبار دیگری ماشین و کارگر می گیرید . برای اسباب کشی برنامه داشته باشید . چرا که برای مثال گم شدن یک فلش مموری می تواند داستان تلخی برای شما باشد یا گم کردن وسایل ریز که اگر اسم آنها یادم رفت شما خودتان در خانه خودتان ببینید چه چیز ریز و ارزشمندی دارید که اگر گم شود چیزی جز حسرت نخواهید داشت .

حمل فلش مموری در اثاث کشی

از آنجا که فلش مموری از لحاظ مبلغ پولی برای اکثر افراد ارزش چندانی ندارد ولی شما تصور کنید کلی کلیپ خانوادگی در آن دارید یا فیلم ها و اسناد و…که خودتان می دانید چقدر برایتان ارزشمند است .حاضر هستید ده برابر مبلغ فلش مموری به فرد یابنده بدهید تا آن را به شما باز گرداند .پس حتما قبل از اثاث کشی فکری به حال وسایل خرده ریز ارزشمند و گرانبها بکنید . (خودتان حمل کنید )

حمل لپ تاپ

حتی لپ تاپ را بسته بندی هم کرده باشید بهترین کار ممکن حمل توسط خودتان باشد . برای اسباب کشی بین شهری مثلا شما می خاوهید از مبدا a به مقصد Bنقل مکان کنید و تصور کنید فاصله مبدا تا مقصد ۱۵۰۰کیلومتر می باشد ایست بازرسی ها دست اندازهای جاده و هر عوامل دیگری را تصور کنید که می تواند به وسایل شما آسیب وارد کند .

حمل وسایل گرانبها طلا و جواهرات

منظور از حمل وسایل گرانبها و عتیقه و اشیا با ارزش و وسایلی که از دیگران برای شما به یادگار مانده و برای شما ارزشمند است و انچنان حجمی هم ندارند که با سواری و یا کیف دستی حمل کنید . حتما خود مسوولیت حمل آن وسایل ها را بگیرید .

شاید برای کاربر سوال باشد که دیگر چیزی نماند که , اگر قرار باشد همه ی وسایل را خودمان حمل کنیم , پس برای چه ماشین گرفتیم و چرا درخواست کارگر جهت بردن حمل اثاثیه منزل کردیم آیا بهتر نبود خودمان اثاث ها را جاجبجا کنیم . جوای ما این است دوست عزیز از آنجا که وسایل ریز همچنان بین اتوبار و صاحب بار اختلاف پیش می آورد بنابراین این نوشته برای این است که بین شما و اتوبارها را حل کنیم .

مثال :

شما کارگر حمل بار و ماشین گرفته اید و کارگران هم فقط به فکر این هستند که زودتر بار شما را بارگیری کنند و شاید یک بار دیگر هم در یک روز بارگیری یا تخلیه نمایند , این وظیفه مدیریت اتوبار نیست که بیاید و درحین اسباب کشی امر و نهی کند , شما تصور کنید یک پارکینگی را که

چندین ستون دارد و کارگران مدام وسایل شما را از طبقات می بند پایین و و بعد از اینکه وسایل منزل را کامل به پارکینگ بردند شروع می کنند به بارگیری کردن اثاث ها , شما عجله دارید که کار زودتر تمام شود و کارگران هم عجله دارند که زودتر وسایل خانه شما را بارگیری کنند و زودتر به خانه , شرکت باربری , یا برای کار دیگر بروند در این گیر و دار یک وسیله خانه بغل ستون یا هرجای پارکینگ که تصور کنید بماند , شما بعد از اسباب کشی متوجه می شود یک بسته کوچولو یا هرچیزی که اصلا بسته بندی نشده وجود ندارد و زود تماس می گیرید با مدیریت اتوبار و قضیه را برایشان توضیح می دهید . مدیریت اتوبار هم می گوید بررسی می کنیم , در این مثال فکر شما به کجا خاوهد رفت اولین فکری که می کنید به مجموعه بد اتوبار هست . نه اینکه خدوتان هم در این قضیه کوتاهی کردید . و آن وسیله در پاکینگ مانده و همسایه ها انداختن بیرون !

پس بهترین راه قبل از اسباب کشی حمل وسایل ریز توسط خود صاحب بار می باشد . توجه داشته باشید اگر چناچه خودتان بسته بندی می کنید شماره گذاری کارتن ها بعد از بسته بندی می باشد حتی عاشق نوشتن و از ریاضی هم خوشتان نیاید موقع اثاث کشی عاشق ریاضی باشید !

برای مثال اگر وسایل شما اندازه دو کامیونت می باشد (دیده شده اکثر اتوبارها و تلیغ کننده ها در اینترنت و آگهی ها به جای کامیونت از کلمه کامیون استفاده میکنند در حالی که غلط است )حتما بسته بندی اصولی و صحیح و نوشتن همه ی وسایل خانه و چک کردن دوباره آنها یادتان نرود . نمی خواهم فکر شما را درگیر کنم هدف ما این است که مشکلات احتمالی را بگیریم . تا بعدا سوء تفاهمی میان شما و اتوبار بوجود نیاید .

دوست دارم از تجربیات خود موقع اسباب کشی بگویید در بخش نظرات ما منتظر نظرات ارزشمند شما کاربران گرامی هستیم . چنانچه حرفی از یاد من رفت شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را به کاربران و افرادی که میخواهند اثاث کشی کنند انتقال دهید.

از کارتن های قوی استفاده کنید .

شما تصور می کنید که با یک اتوبار نام آشنا و معروف قرار داد بسته اید و کار تمام است . !

تجربه نشان داده حداقل اتوباهایی که ما می شناسیم که همه ی ما می دانیم اتوبار مشهوری هستند در آنها خطا صفر است در جواب باید به شما بگویم کاملا در اشتباه هستید . هرگز یک اتوبار معروف دلیل بر این نیست که خطایی در کارشان وجود ندارد . بلکه به دلیل مشتریان زیادی که دارد از کارگران تازه وارد و آنهایی که اصلا اثاث منزل جابجا نکرده اند استخدام کرده ,و اثاثیه شما را جابجا می کند از یک طرف با قیمت گران و از طرفی وارد کردن خسارت به شما پس هرگز گول تبلیغات را نخورید .

مراقب خانه باشید

موقع اسباب کشی یک نفر را مامور بار زدن باربران کنید تا نظارت داشته باشند به نحوه کارشان

وسایل ریز را با کیف دستی حمل کنید

وسایل گران قیمت و با ارزش را خودتان حمل کنید

همه چیز را بنویسید

موقع اسباب کشی وسایلتان را شماره گذاری کنید . کارتن ها را با چسب پهن بسته بندی و روی آنها با دست خط خودتان بنویسید

بیمه بار یادتان نرود

حتما بیمه و بارنامه را قبل از حرکت راننده رویت کنید که مشخصات شما در بارنامه درج شده باشد . نام شما کد ملی شما تاریخ صدور بارنامه و ارزش کالا رویت شود

ما به شما کمک می کنیم تا اسباب کشی بدون استرس و ایمن داشته باشید

دوستدار طبیعت

ما دوست دار محی زیست هستیم برای همین نمی خواهیم رانندگان ما یک سر خالی از شهرستان برگردند

کار ما تخصصی هست

تخصص ما در ناوگان حمل و نقل ویژه حمل اثاثیه منزل و کالا با ماشین های نیسان خاور و کامیونت مسقف می باشد

پشتیبانی قوی داریم

کارشناسان ما همه روزه منتظ تماس شما هستند که اگر سوالی داشتید پاسخگوی شما باشند

با ما تماس بگیرید و درخواست رزرو ماشین و نیروی خدماتی کنید

مقالات آموزشی