سامانه حابار

روباری کنارباری اشتراکی چیست؟ + تعرفه و کرایه

در این مقاله از سامانه باربری حابار به مبحث روباری و کنار باری و اشتراکی خواهیم پرداخت اینکه روباری چیست و فرق آن با خرده بار چی هست و مطالب دیگر که در ادامه عرض خواهیم کرد پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

روباری چیست؟

اگر بخواهیم روباری را تعریف کنیم به باری گفته می شود که حدود یک پنجم فضای ماشین را جا می گیرد . برای مثال یک ماشین پنج متری را در نظر بگیرید که یک پنجم آن برای صاحب کالا می باشد.

سو تفاهم ها در مورد روباری

اکثر افراد فکر می کنند وقتی باری را به اتوبار یا باربری تحویل می دهند. بارشان را روی بارها می گذارند. البته چنین چیزی در تخلیه بارها و خرده بارها می باشد . بحث ما در مورد حمل بار برای مثال یک دست مبلغذا خوری و موارد این چنینی می باشد که اگر چنین بارهایی به صورت مرتب بسته بندی نشود و روی بارها قرار بگیرد احتمال شکستن و آسیب دیدن می باشد. بنابراین ما بار شما را بغل بارهای دیگر می آوریم نه روی بار.

بار اشتراکی و فرق آن با روباری

بار اشتراکی به باری گفته می شود که در کامیون خاور و یا نیسان وانت به صورت نصف نصف تقسیم شده باشد. اگر دو نفر باشید که بارتان در مجموع ۲۴ تن باشدحتی می توانید بارتان را به صورت اشتراکی در تریلی های ما ارسال نمایید به شرطی که مبدا و مقصد تقریبا یکی باشد یا نهایت ۱۰۰کیلومتر از هم فاصله داشته باشند.فرق بار اشتراکی با روباری در این است که در بار اشتراکی فضای ماشین به صورت نصف نصف تقسیم می شود ولی در روباری (بغل باری) یک پنجم – دو سوم فضا را اشغال می کند.

فرق خرده بار با روباری

همان طور که می دانید خرده بار به باری گفته می شود که کمتر از یک وانت پیکان باشد برای مثال یک بسته – یک یخچال – یک لباسشویی و موارد این چنینی را می توان با خرده بار ارسال کرد. چنانچه باری دارید که می خواهید بارتان زودتر به مقصد برسد به صورت روباری ارسال نمایید البته هزینه روباری به مراتب بیشتر از خرده بار می باشد. ولی از لحاظ امنیت و ارسال سریع پوئن مثبتی دارد.

بیمه باربری

اصولا بیمه بار در روباری به این صورت است که بار شما با بارهای دیگر به صورت کلی بیمه باربری خواهد شد. برای مثال برای یک خاور بار سه نفر بارگیری شده در چنین مواردی نمی توان برای هر سه نفر یک بارنامه رسمی جداگانه صادر کرد چراکه هزینه آن مقرون به صرفه نیست. و اتوبارهایی که برای صاحب کالا یک بیجک صوری می دهند. در برابر جبران خسارت ارزشی ندارد.

تعرفه کرایه اشتراکی

کرایه روباری بر اساس حجم و مسافت کالا مشخص می شود و حدود نصف کرایه و یا در مسافت دورتر یک سوم یا یک چهارم کرایه اخذ می شود برای آشنایی و مشاهده نرخ کرایه محاسبه آنلاین هزینه باربری را ببینید.(توجه کرایه ای که مشاهده خواهید نمود تقسیم بر دو کنید. و در مسافت های بالای ۳۰۰کیلومتر یک سوم محاسبه کنید.

چنانچه سوالی داریدیا مطلبی در مورد روباری هست که ما ننوشتیم شما می توانید در بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۹۱۶۹۲۰۰۵ و ۰۹۱۰۰۹۵۴۷۸۶ و ۰۹۱۰۳۸۲۴۵۲۵ تماس بگیرید و مشاوره رایگان بگیرید . از بذل محبت شما سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *